Přejít na www.heluz.cz

Heluz SIDI

Pro rychlé a úsporné zdění z broušených cihel Heluz

Přesunout na obsah

PRO RYCHLÉ A ÚSPORNÉ ZDĚNÍ Z BROUŠENÝCH CIHEL HELUZ

Předem připravená zdicí malta pro tenkou spáru určená pro broušené cihly HELUZ pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a příček.

Tenkovrstvá zdicí malta s pojivem na bázi vodního skla a alkalivzdorné polymerní disperze připravená k okamžitému použití. Snadná aplikace strukturovaným válečkem. Vynikající pevnost.

PRO OBVODOVÉ STĚNY

Optimální složení a delší čas pro zpracování umožňují lepší vyrovnání nerovností v ložných spárách. Rychlý nárůst počátečních pevností. Plnohodnotné zpevnění spoje v běžných klimatických podmínkách už do 7 dnů. Zdění je možné provádět při teplotách již od 1°C. 

PRO VNITŘNÍ PŘÍČKY

Výhody

 • Rychlé a úsporné zdění
 • Rychlý nárůst pevností
 • Zdění je možné při teplotách již od 1°C
 • Zdění bez drahých pomůcek
 • Zdění bez elektřiny a vody na staveništi
 • Cihly se před aplikací malty nemusí vlhčit
 • Minimální znečištění staveniště
 • Snadné přerušení a obnovení práce
 • Minimální nároky na skladování

ZPRACOVÁNÍ

PŘÍPRAVA PODKLADU

Pro založení první vrstvy cihel se používá systémová zakládací malta HELUZ malta SB Z nebo HELUZ TREND, jejíž
horní ložná plocha se dokonale zniveluje. Cihly se oproti jiným maltám nemusí namáčet, stačí jen zbavení prachu ometením.

ZPŮSOB APLIKACE

Před aplikací je vhodné materiál lehce promíchat. Vlastní nanášení se provádí strukturovaným válečkem. Materiál se nanáší rovnoměrně do kříže, aby pokryl všechna vnitřní i obvodová žebra ložné plochy cihel a přitom nestékal do otvorů a po jejich obvodu. Po nanesení malty je doba pro uložení a vyrovnání cihel 15 minut. Materiál lze použít
při teplotách již od 1°C. Materiál není potřeba čímkoliv ředit ani doplňovat jakýmikoliv jinými hmotami.

ČIŠTĚNÍ

Bezprostředně po ukončení nanášení stačí aplikační váleček jen důkladně umýt vodou a kbelík řádně uzavřít. Malta i váleček jsou tak připraveny k dalšímu použití i po delší době.
Maltu je potřeba skladovat na suchém a stinném místě v rozmezí teplot +5 až + 35 °C. Doba expirace je 12 měsíců od data výroby vyznačeného na obalu.

 • Časový předstih max. 10 minut

  .

 • Před použitím lehce promíchat

  .

 • Zkontrolovat povrch zda není zmrzlý

  .

 • Očistit povrch

  .

 • Materiál nanášet strukturovaným válečkem do kříže

  .

HELUZ SIDI - Pro rychlé a úsporné zdění z broušených cihel Heluz

Předem připravená zdicí malta pro tenkou spáru určená pro broušené cihly HELUZ pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a příček.

HELUZ SIDI - Technologie zdění

Předem připravená zdicí malta pro tenkou spáru určená pro broušené cihly HELUZ pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a příček.

Inovativní technologie zdění HELUZ SIDI - Ing. Pavel Heinrich.

HELUZ představuje revoluční způsob zdění na hotovou maltovou směs HELUZ SIDI. Ke zdění s novou silikátovo-disperzní maltou HELUZ SIDI stačí balení s hotovou směsí a váleček.
banner

HELUZ není jen špičková cihla, ale komplexní stavební systém. Vyrábíme cihly s různými parametry, stropy, překlady komíny. Nabízíme také materiály pro zdění – malty pro tenkou spáru, pro celoplošnou tenkou spáru, zdicí pěnu a tepelněizolační malty. Z našich výrobků tak může vzniknout celá hrubá stavba.

Myslíme i na to, že řada lidí chce stavět svépomocí. Neřešíme tak pouze prodej cihel a dalších produktů, ale nabízíme i poradenství a pomocné služby. Věříme, že díky našim výrobkům a podpoře dopadne stavba rodinného domu přesně podle vašich představ.

Pomocí jednovrstvého zdění můžete z cihel HELUZ postavit i nízkoenergetické pasivní domy.

VÝPOČET SPOTŘEBY
MATERIÁLU ZDARMA

Pošlete nám projektovou dokumentaci a my vám zdarma připravíme výpis potřebného materiálu.

Poslat projekt k nacenění

Máte dotaz?