Všechny referenční stavby

Stavba domu s chytrou maltou HELUZ SIDI

Typ objektu: Pasivní dům
Lokace: Jižní Čechy
Projektant: Ing. Miroslav Adam
Měrná potřeba tepla: do 15 kWh/(m2a)
Energetická náročnost: kategorie A
Konstrukce: Jednovrstvá zděná konstrukce bez dodatečného zateplení

Použitý sortiment HELUZ

Popis

Investoři se rozhodli pro stavbu zděného domu z cihel HELUZ FAMILY 50 broušená a pro urychlení stavby zvolili silikátově-disperzní maltu HELUZ SIDI, která se dodává v ceně těchto cihel.

 Jednopodlažní rodinný dům se sedlovou střechou perfektně zapadá do urbanistického řešení území. Konstrukční systém rodinného domu byl navržen z kompletního systému HELUZ v jednovrstvé konstrukci bez dodatečného zateplení.

K realizaci si investor vybral chytrou maltu HELUZ SIDI, což je z výroby namíchaná tekutá malta, do které se na stavbě již nic nepřidává. Jednoduchou a efektivní práci s novou maltou si investor vyzkoušel sám při realizaci stavby svépomoci.

Speciální systémová malta pro tenkou spáru HELUZ SIDI je určena pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a byla vyvinuta pro stavbu nízkoenergetických i pasivních domů z broušených cihel HELUZ. Výsledkem je zdivo s obdobnými mechanickými, tepelněizolačními, akustickými a statickými vlastnostmi, jako kdybyste stavěli ze „starých“ cementových tenkovrstvých malt.

Nová technologie zdění stavbu zásadně zjednodušuje a uspíší ji v řádu dní až týdnů - nejen samotnou chytrou aplikací bez potřeby zednické lžíce či nanášecích válců, ale i tím, že plnohodnotné zpevnění spoje nastává do 7 dnů. To je 4x kratší doba než u běžně používaných malt. Před aplikací malty HELUZ SIDI stačí směs lehce promíchat, např. pomocí dřevěné laťky, není potřeba žádné elektrické míchadlo, proto na stavbu nemusíte mít přivedenu ani elektřinu, ani vodu jako dřív.

Všechny referenční stavby

Schůzka online
Volná místa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace