Všechny aktuality

Stavební veletrh Brno

27. 2. 2019

HELUZ podporuje mladé stavaře na Stavebním veletrhu v Brně.

Internet a počítačová technika pomáhá při výuce snad ve všech oborech a zkrátka by neměli přijít ani mladí stavaři a to názorně předvádí na Stavebním veletrhu Brno v hale Z. Již v loňském roce se středoškolákům a učňům dostala do ruky, či spíše do počítačů nová aplikace „Stawebnice“. Jedná se o interaktivní učebnici pro budoucí profesionály v oblasti zděných staveb, kterou lze využít jak v samotných hodinách při výkladu odborné látky, tak i pro samostudium. Aplikaci si může kdokoli zdarma stáhnout do chytrého telefonu, notebooku i tabletu. Stawebnice má svoji teoretickou část, praktická cvičení a sekci testů pro ověření znalostí. „Reakce učitelů jsou pochvalné, zejména pokud jde o obsahovou stránku Stawebnice. Kvůli zastaralosti stávajících učebnic používali k výuce všechno možné, včetně vysokoškolských skript, ale ta jsou pro střední školy a učiliště složitá. Stawebnice informuje o moderních materiálech a technologiích na úrovni odpovídající středoškolskému vzdělání,“ podělil se o reakce učitelů ing. Zdeněk Kobza, produktový specialista společnosti HELUZ, který novou aplikaci již představil na desítkách škol a učilišť. Informace obsažené v učebnici bude možné podle potřeby aktualizovat online. 

HELUZ zapojil do vzdělání stavařů i počítačovou hru

Společnost HELUZ přivezla na veletrh i počítačovou „hru“ Virtuální stavění, která budoucí profesionální řemeslníky učí základní postupy a pravidla pro stavbu zdí včetně konstrukčních detailů. Ve speciálním programu si každý může vyzkoušet například vyzdění rohu přesně podle prováděcího postupu, dozdění otvoru pro okno a usazení překladu nebo zdění s cihlou HELUZ Family 2in1. Program je určen všem, kteří mají rádi počítačové hry a při tom chtějí zdokonalit svůj um a šikovnost při praktické stavební činnosti. Virtuální stavění je bezpečné a čisté řešení, při kterém si studenti a učňové ověří správnost stavebních postupů, aniž by jim hrozilo riziko při manipulaci s těžkými materiály, jako jsou např. překlady, a školní dílna zůstane čistá. Virtuální stavění navíc umožní i opakování postupů, což je ve skutečnosti v podstatě nemožné, a při výuce se dostane opravdu na všechny. A pokud si virtuální stavebník neví rady, program ho upozorní na špatný postup a poradí správné řešení.

HELUZ ovládl halu Z

Mimo interaktivních pomůcek se zájemci mohou dozvědět novinky ze světa elektromobility a co má akustická cihla společného s BMWI3. Ani ti nejmenší, kteří přijdou s rodiči neodejdou bez zážitku. HELUZ s sebou přivezl skákací hrad.

Srdečně zveme na Stavební veletrh v Brně.

Všechny aktuality

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace