Všechny referenční stavby

Rodinný dům v Teplicích

Typ objektu: Téměř nulový, nízkoenergetický dům
Měrná potřeba tepla: do 50 kWh/(m2a)
Konstrukce: Jednovrstvá zděná konstrukce bez dodatečného zateplení

Použitý sortiment HELUZ

Popis

Drobná parcela tak trochu zbyla v pravoúhlém rastru místní zástavby. Bezprostřední blízkost objemově velkorysých vil a domů z první poloviny 20. století psychologicky i fyzicky pevně vymezuje „manévrovací prostor“ návrhu. Tělo domu je prostorovou artikulací limitů předpokladů a přání.

Chtěli jsme vytvořit stavbu odpovídající měřítkem a výrazem jejím sousedům, zároveň ale tak, aby minimálně stínila severně orientovanou zahradu. Nechali jsme jí dostatečný prostor, aby se mohla stát nedílnou součástí denního, společenského přízemí.

Hlavní vstup je umístěn na severozápadní fasádě z prostoru vymezeného domem a hospodářskou přístavbou. Za vstupem následuje zádveří s navazující šatnou, koupelnou a hlavním obytným prostorem. Ten je tvořen jídelnou, obytným prostorem a oddělitelnou hernou a kuchyní. Velkou prosklenou plochou je celý tento prostor v přímém kontaktu se zahradou. Z jídelny je přístupný také samostatný pokoj pro hosta. Jednoramenným schodištěm se vchází do druhého podlaží s ložnicemi, koupelnou a samostatnou šatnou. Prostor schodiště je prosvětlen shora střešním světlíkem.

Dům je zděný, nepodsklepený, s půdorysem velikosti zkoseného obdélníka o velikosti 14,5 x 11 m. Kryté parkovacího stání s dílnou bylo postaveno jako samostatný objekt v jihozápadním cípu pozemku.

Dům je zděný z voštinových bloků, doplněných železobetonovými krátkými stěnami a pilířem. Obvodový plášť je zděný jednovrstvý z broušených voštinových bloků Heluz Family 50 na celoplošné lepidlo s vnější tepelněizolační omítkou tl. 30 mm.

Zdroj: časopis Stavba 3/2018

Všechny referenční stavby

Schůzka online
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace