Všechny aktuality

První místo za Individuální dům roku 2017 patří rodinnému domu z jednovrstvé konstrukce HELUZ

7. 3. 2017

Dům roku 2017 zná svého vítěze. První místo za Individuální dům patří RD v Loděnici u Berouna z jednovrstvé konstrukce kompletního systému HELUZ

Populární anketa o titul Dům roku 2017 má již své vítěze. Letos, již po dvaadvacáté, si čtenáři časopisu Můj dům sami rozhodli, který dům je nejhezčí a kvalitně postavený. Rozhodovali také o tom, který z domů odpovídá jejich požadavkům na úsporné, zdravé a moderní bydlení.

O vítězi soutěže rozhodují čtenáři hlasováním na webu časopisu nebo zasláním textové zprávy. Vedle čtenářů vybírala vítěze ve všech kategoriích také odborná porota. Do nominace mohly být zařazeny pouze domy, které byly v časopise Můj dům zveřejněny v roce 2016.

Jak se svěřila šéfredaktorka časopisu Můj dům a členka sedmičlenné odborné poroty Markéta Klocová „hezkých a kvalitně postavených domů přibývá, takže výsledky jsou čím dál vyrovnanější a zvolit ten nejkrásnější je každým rokem těžší." 

Soutěžilo se ve třech kategoriích – Individuální domy, Realizované typové domy a Katalogové domy a projekční kanceláře.

V první jmenované kategorii -  Individuální domy - hlasovalo nejvíce čtenářů pro Rodinný dům od architektů Michala Prášila a Davida Musila.

S HELUZem již nemusíte zateplovat

Dům dnes stojí v Loděnici u Berouna. Obvodové a nosné zdi byly zhotoveny z tvárnic HELUZ Family 50, příčky z cihel 11,5 cm. Stropní konstrukce pak z keramických stropních panelů HELUZ.

Investor i architekt se pro tyto materiály rozhodli proto, že se na veškeré zdivo dal použít Kompletní stavební systém HELUZ.

Ani architekt, ani stavební firma nedoporučovali jinou variantu než z jednovrstvého zdiva. „Zateplování se nám oběma v dnešní době zdá zbytečné, když existují zdící materiály, které umožňují nahradit zateplení a splnit podmínky nízkoenergetického domu. A navíc, když dům není zateplený, žije tak jak má, paropropustnost u zdiva je naprosto jiná, než, když je dům obalen izolací. Dům dýchá a je v něm zdravé bydlení. Jednovrstvé zdění je technologií, která se tak trochu vrací zpět, a navíc v současnosti splňuje tato technologie aktuální požadavky na levné, nízkoenergetické, moderní a zdravé bydlení“, říká k volbě zdiva z materiálů HELUZ projektant domu ing. Arch. Michal Prášil.

Letošní anketa potvrdila, že nároky na nově postavené domy stále rostou. Lidé chtějí nejen hezké, ale i úsporné, energeticky nenáročné stavby. Tedy cihlové, nezateplované domy, které jsou postaveny z takových tepelněizolačních materiálů, které se už nemusí zateplovat a při tom se v nich dá zdravě a úsporně bydlet.

I19_MD_2016_07_036_042_Prasil-Musil

Všechny aktuality

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace