Všechny aktuality

Čtenáři časopisu Můj dům hlasovali pro „stodolu“ z cihel HELUZ FAMILY

24. 4. 2020

Moderní novostavba připomínající tradiční stodolu postavená z cihel HELUZ FAMILY výrazně oslovila čtenáře časopisu Můj dům, kteří jí v anketě Dům roku 2020 přidělili druhé místo v kategorii do 250 m2 zastavěné plochy. 

Dům nejen pro Vysočinu, jak projekt popisován v článku na stránkách www.mujdum.cz, byl záměrně navržen tak, aby se podobal staré stodole. Jeho nejzajímavějšími prvky jsou krytý průjezd, který slouží jako terasa, posuvné dřevěné panely na fasádě (žaluzie a vrata uzavírající průjezd) a kamenná přizdívka, která se cíleně tváří jako stará kamenná zeď. Interiér koresponduje výběrem materiálů s exteriérem, je otevřený, vzdušný a moderně zařízený.

Architektonický návrh: Ing. Radek Hadrbolec

Konstrukce: betonové základové pasy základová deska, zdicí systém Heluz, obvodové zdivo Heluz Family + větraná vzduchová mezera + kamenná přizdívka, schodiště železobetonové, stropy dřevěné trámové, dřevěný krov, střešní krytina hladká pálená keramická taška.

Tato stavba je uvedena v našich referenčních stavbách: Dům nejen pro Vysočinu

Všechny aktuality

Schůzka online
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace