Všechny aktuality

Akustika v novém pojetí - HELUZ AKU Z 17,5 broušená

10. 4. 2018

Společnost HELUZ se v posledních letech zaměřuje na zvýšení komfortu bydlení v oblasti akustiky. Po uvedení na trh zcela nové kompozitní cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená, pokračuje HELUZ ve vývoji a uvádění na trh nosné akustické cihly s jedinečným zámkem ve tvaru „Z“. Tato novinka se vyznačuje pevností, skvělou akustikou, akumulací, štíhlostí a hlavně rychlostí stavby – to jsou základní výhody nového cihelného bloku.

I díky tomuto zámku bylo dosaženo u omítnutého zdiva z broušených AKU cihel hodnoty zvukové izolace Rw = 51 dB. Zdivo z těchto cihel lze využít pro obvodové a hlavně vnitřní nosné konstrukce, na které se výhodně mohou uložit stropy HELUZ MIAKO.

Štíhlost a pevnost těchto cihel je vhodné využít pro konstrukci dvojitých stěn mezi řadovými domy či dvojdomy s Rw = 68 dB pouze se 20 mm separační vrstvy vyplněné minerální vlnou. Stejně tak se hodí tato cihla např. pro obezdívání šachet v bytových domech, pro příčky v bungalovech a pro jiné konstrukce vyžadující zvýšený požadavek na zvukovou izolaci.

http://www.heluz.cz/cs/vyrobek/heluz-aku-z-17-5-brousena-p20 

Všechny aktuality

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace